Exkluzivní náhled na novou Hondu Civic

Úterý, 13. 9. 2011, 10:32 - Dnes bude na autosalonu IAA 2011 ve Frankfurtu představena nová Honda Civic. Při této příležitosti automobilka zveřejnila první exkluzivní fotografie nového modelu. Tento automobil, který byl vyvinut speciálně pro evropský trh, bude nabízen jako pětidveřový hatchback a bude konkurovat ostatním vozům v C-segmentu. Prodej nového modelu bude zahájen počátkem roku 2012.

Designéři nové Hondy Civic chtěli zachovat sportovní povahu a technologickou vyspělost z předchozí generace, přitom však chtěli tyto rysy upravit tak, aby novému modelu dodávaly ještě více elegance a dynamiky. Mezi zdroje inspirace patřila letadla s integrovaným křídlem*, u nichž trup a křídlo tvoří jeden harmonický celek s vynikajícími aerodynamickými vlastnostmi, nízkou hlučností a vysokým komfortem.

Prakticky všechny části karoserie nové Hondy Civic byly změněny. Důraz byl kladen především na jízdní vlastnosti a ovladatelnost, na snížení emisí CO2, na kvalitu interiéru a na zachování prvotřídní prostornosti interiéru, zavazadlového prostoru a jeho flexibility.

redakace Ostrava Online

 

« zpět do rubriky