Doprava v zahraničí v 13:00

Sobota, 22. 7. 2017, 13:28 - Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj se kolona zkracuje a zdržení ve směru do Chorvatska je okolo 2,5 hodin. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny a půl a stejné zdržení je u tohoto přechodu i v opačném směru.

V Chorvatsku jsou komplikace nadále. Před mýtnou branou Záhřeb Lučko se ve směru od Slovinska zdržíte 40 minut a ve směru od Maďarska hodinu. Celý úsek dálnice A1 mezi městy Záhřeb, Karlovac a Bosiljevo hlásí extrémně silný provoz, dvě nehody ve směru na jih a jednu ve směru na Záhřeb. Pomalu jedoucí kolona tam má okolo 20 km ve směru na jih.

Na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou nadále pomalu popojíždí zhruba 30 km kolona před tunelem Sveti Rok a v opačném směru je kolona o délce 16 km. Řidičům ve směru na jih nadále doporučujeme sjíždět z dálnice A1 na Exitu Otočac, dále cestovat po silnici I/50 do města Otočac, Ličko Lešcé, Kvarte, Perušič, Gospič a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na Exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

Dopravní kolaps hlásí ostrov Krk jak na vjezdu, tak na jeho výjezdu. Podobná situace je na pobřežní silnici ve městech Novi Vidolski, Šienik, Trogir, Split a Omiš. Nadále se krátkodobě uzavírá tunel Sveti Ilja před příjezdem na Makarskou a Bašku Vodu. Doprava ve městě Makarská hlásí nadále dopravní kolaps.

Rakousko
Taurenská dálnice A10 postává ve směru ze Salzburgu na Villach na několika místech (Kuchl, Taurenský tunel, Villach). Pyhrnská dálnice A9 hlásí kolony ve směru z města Linz na Graz u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní jen ve směru do ČR blokuje dopravní omezení u Prátrského mostu.

Německo
Kolony jsou na obchvatu (A99) Mnichova ve směru na Itálii a Salzburg a u města Ingolstadt (A9) ve směru na Mnichov. Další kolona stojí na dálnici A8 u města Rosenheim, jezera Chiemsee ve směru na Salzburg a před hraničním přechodem s Rakouskem ve směru na Salzburg. Kolony řidiče trápí i na dálnici A3 u města Regensburg a Deggendorf ve směru na Pasov a rakouský Linz.

Itálie
Komplikace jsou i v Itálii na dálnici A4 u odbočky na Porpetto, kde se stala další dopravní nehoda ve směru z Udine na Benátky. Na Brennerské dálnici A22 se situace ještě zhoršuje a pomalý provoz s nárazovými kolonami je na célém úseku mezi Bolzánem, Trentem a Roventem ve směru na Veronu. U Verony stojí dálnice v opačném směru do Rakouska.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky