Doprava v zahraničí v 11:00

Sobota, 22. 7. 2017, 11:32 -

Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj řidiči stojí v 11 km koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam okolo 3 hodin. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja si postojí v koloně okolo hodiny.

Daleko horší je to však v samotném Chorvatsku. Před mýtnou branou Záhřeb Lučko se ve směru od slovinského směru zdržíte 40 minut a ve směru od Maďarska hodinu a půl. Celý úsek dálnice A1 mezi městy Záhřeb, Karlovac a Bosiljevo hlásí extrémně silný provoz a zdržení v pomalu jedoucí koloně ve směru na jih.

Na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou je pomalu jedoucí 30 km kolona před tunelem Sveti Rok. V opačném směru se v serpentinách na 234. km před tunelem Sveti Rok stala dopravní nehoda a tvoří se kolona ve směru na Záhřeb. Řidičům ve směru na jih doporučujeme sjíždět z dálnice A1 na Exitu Otočac, dále cestovat po silnici I/50 do města Otočac, Ličko Lešcé, Kvarte, Perušič, Gospič a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na Exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

Dopravní kolaps hlásí ostrov Krk jak na vjezdu, tak na výjezdu z něj. Podobná situace je na pobřežní silnici z odbočky na Krk do města Crikvenica. V současné době se krátkodobě uzavírá tunel Sveti Ilja před příjezdem na Makarskou a Bašku Vodu. Doprava ve městě Makarská hlásí dopravní kolaps.

Rakousko
Taurenská dálnice A10 postává ve směru ze Salzburgu na Villach na několika místech. Pyhrnská dálnice A9 hlásí kolony ve směru z města Linz na Graz u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní blokuje dopravní omezení v obou směrech na mostě před Dunaj. 

Německo
Kolony jsou na obchvatu (A99) Mnichova ve směru na Itálii a Salzburg. Další kolona stojí na dálnici A8 u města Rosenheim ve směru na Salzburg a před hraničním přechodem s Rakouskem ve směru na Salzburg. Kolony řidiče trápí i na dálnici A3 u města Regensburg a Deggendorf ve směru na Pasov a rakouský Linz.

Itálie
Komplikace jsou i v Itálii na dálnici A4 u odbočky na Bibione, kde se stala dopravní nehoda ve směru z Udine na Benátky. Lepší situace není aní na Brennerské dálnici. Ta ve směru od Innsbrucku na Veronu postává na několika místech.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky