Citroën DS5 získal 5 hvězdiček v hodnocení Euro NCAP

Pátek, 26. 8. 2011, 7:46 - Vůz Citroën DS5 získal 5 hvězdiček v protokolu EuroNCAP, přičemž v hodnocení asistenčních systémů dosáhl výsledek 97 %. Třetí model řady DS nabízí totiž dynamické bezpečné jízdní vlastnosti, zesílenou strukturu a výkonné prvky příslušenství a využívá veškeré odborné zkušenosti značky.

Bezpečnost zajišťují především technologie podpůrných prvků řízení, které se již dobře osvědčily. Jde například o elektronický rozdělovač brzdných sil, brzdový asistent pro kritické situace, Intelligent Traction Control nebo programovatelný omezovač rychlosti/tempomat a funkce přisvícení do zatáček.

K těmto výborným výsledkům přispěly i prvky výbavy spadající do kategorie „Kreativní technologie“, které jsou nabízeny exkluzivně u vozu DS5, jako:

- systém varování před neúmyslným překročením dělicí čáry nové generace, který „čte“ silnici díky kameře zabudované do horní části čelního skla a varuje řidiče, pokud vůz vyjede z dráhy.

- automatická dálková světla, kdy se díky zpracování záběrů z téže kamery automaticky zapínají a vypínají dálková světla podle okolních světelných podmínek a provozu.

- systém promítání informací na čelní sklo, který promítá do zrakového pole řidiče základní informace o jízdě jako je rychlost, nastavení tempomatu nebo omezovače rychlosti nebo informace navigačního systému.

Klid každodenního provozu zajišťují i inovativní služby jako je Citroën eTouch, díky nimž získal Citroën DS5 stejně jako všechny poslední novinky značky ocenění Euro NCAP Advanced. Toto ocenění je určeno pro moderní systémy zajišťující maximální bezpečnost, ale přitom jsou dostupné pro širokou veřejnost.

Jde o nabídku inovativních služeb, které jsou ve voze k dispozici. Zejména je to tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu (v závislosti na dané zemi). Tyto dvě bezplatné služby jsou k dispozici nepřetržitě prostřednictvím zabudované SIM karty a při poruše nebo v případě, kdy je řidič obětí nebo svědkem nehody, umožňují přesnou lokalizaci vozu a rychlý zásah záchranných složek.  

Citroën eTouch zahrnuje rovněž dvě další služby dostupné na internetu v osobní složce zákazníka MyCitroen: jde o virtuální servisní knížku Citroën a výuku ekologického řízení EcoDriving. Tyto služby upozorňují na mechanickou nebo bezpečnostní závadu, informují o nutnosti provést pravidelnou servisní prohlídku, ale umožňují rovněž sledovat spotřebu paliva a emisí CO2. Tyto služby jsou po dobu smluvní záruky poskytovány bezplatně.

redakce Ostrava Online

 

 

 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.