Češi jedou EcoRun 1000 jezer

Sobota, 12. 8. 2017, 3:00 -

Dnes ráno v 8 hodin vyrazila posádka Marek Tomíšek a David Kazda za svou další rekordní výzvou. Po dlouhých deseti letech se jako další česká posádka budou účastnit závodu EcoRun 1000 jezer ve Finsku. Během své cesty však hodlají pokořit i český rekord v dojezdu na jednu nádrž s naftovým vozidlem Škoda Rapid Spaceback.

Když se vrátíme do roku 2007, tedy doby, kdy jsme s Davidem teprve sbírali zkušenosti na soutěži Škoda EconomyRun, na startu EcoRun 1000 jezer, která se jede na šotolinových tratích „rallye tisíce jezer“, tehdy pod názvem Esso Patalahti, stála první česká posádka Ing. Jan Horníček – někokikanásobný vítěz Škoda EconomyRun – a Mgr. Karel Vlček – pořadatel Škoda EconomyRun. Z jejich reportáže jsem pochopil že se jedná o soutěž podobnou naší domácí EconomyRun, ale s více prvky z klasické rallye a hlavně na legendární trati s šotolinovým povrchem. Po setkání s Jaakko Riikonenem – jedním z pořadatelů této soutěže – v roce 2014 jsem se rozhodl, že tuto soutěž taky zkusím. Loni byl na Škona EconomyRun znovu, tak jsme se s ním, spolu s Davidem, domluvili konkrétněji, a začali plánovat, že se právě do Finska, kde jsme poprvé překročili polární kruh, vrátíme.

Po komunikaci s panem Riikonenem a zveřejnění oficiálních informací jsme začali jednat o zapůjčení auta a podařilo se domluvit vůz Škoda Rapid Spaceback 1,6 TDI 85 kW, tedy s motorem, se kterým se nám v úsporné jízdě zatím dařilo nejvíce. S tím jsme se do soutěže přihlásili a dnes 24. 7. 2017 byl zveřejněn seznam posádek, ve kterém již figurujeme. Jednání se sponzory bylo náročné a děkujeme partnerům ONI system a URBOtrans a Smartymu, kteří se rozhodly do nás investovat své peníze a podpořit naši cestu. Aktuality z cesty bude posádka sdílet na sociálních sítích a dělat videoreportáže na YouTube.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky