19. Mezinárodní setkání přátel Citroenu 2CV přinesl rekordní účast

Úterý, 2. 8. 2011, 9:26 - Počítadla v Salbris zaznamenala 27. července téměř 7 000 vozů Citroën 2CV a příbuzných vozů (Ami 6 a 8, Dyane, Méhari,...), které se sem sjely z celého světa! U této akce, na jejímž posledním ročníku se před 2 lety v Mostě v České republice sešlo 3 300 vozů, jde o absolutní rekord. Je zbytečné zdůrazňovat, že 27. července (začátek akce a výročí zastavení výroby „kachen“ v roce 1990), byl provoz v okolí setkání poněkud obtížný. Navečer se v okolí šedesátihektarového místa konání vytvořily 80 km zácpy, vše ale probíhalo v přátelské atmosféře. Město Salbris, které má 6 000 obyvatel, sehnalo 350 dobrovolníků, kteří se postarali o 20 000 členů „kachních“ posádek a tisíce návštěvníků, jež se na březích řeky Sauldre zdrželi až do neděle.

Návštěvníci z Nového Zélandu, Ghany, Brazílie, Japonska...

Mezi klasickými modely figurují stovky Citroënů 2CV, jeden kreativnější než druhý, jako třeba kachna přebudovaná na kempinkový stolek na kolečkách, další celá pokrytá kobercem nebo model přeměněný na sochu „Kohout 2 CV“! Přijela spousta cizinců, z celé Evropy, ale i nadšenci z Nového Zélandu, Ghany, Brazílie nebo Japonska. Odtud pochází například Atsumi Terasawa z Tokia, který přijel z japonského soustroví s vozem 2 CV Charleston z roku 1985, který má najeto 202 832 km.

Pět nejstarších kachen se poprvé shromáždilo po boku konceptu REVOLTe

Kromě koncertů, které byly naplánovány až do neděle, měla veřejnost možnost navštívit řadu akcí jako je kurz mechaniky, burzy náhradních dílů a velmi neobvyklá soutěž v demontáži a montáži vozu 2CV v přímém přenosu!  V dočasném muzeu si zájemci mohli prohlédnout pět předválečných prototypů kachny (čtyři vlastní Citroën, jednu Michelin), které se poprvé shromáždily na jednom místě. Návštěvníci měli rovněž možnost prohlédnout si koncept REVOLTe, luxusní a technologickou reinterpretaci vozu 2CV, a dále show-car DS3 WRC.

CITROËN partenerem ACI

19. světové setkání přátel 2CV organizovalo společně sdružení Association 2CV France 2011, kterému předsedá Christian Courte, a sdružení Amical Citroën Internationale (ACI), které řídí Didier Parjadis. Jeho členem je dnes 50 000 sběratelů po celém světě (Japonsko, USA, atd.), kteří vlastní více než 100 000 vozů Citroën, díky čemuž je Citroën jedna z nejsbíranějších značek na světě. Jen ve Francii je zaregistrováno více než 150 klubů fanoušků modelu 2CV. ACI je jako oficiální zástupce klubů milovníků Citroënů partnerem značky a s její podporou 19. mezinárodní setkání přátel vozu Citroën 2 CV financovala.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky