Získá Zoo Ostrava dalšího Bílého slona?

Soška bílého slona
Soška bílého slona
Středa, 16. 5. 2018, 7:42 -

OSTRAVA - Ostravská zoologická zahrada má ve sbírce již několik Bílých slonů. Originální keramické sošky jsou oceněním za mimořádné chovatelské úspěchy a vybudování zajímavých expozic mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Soutěž se koná již od roku 1994 pod záštitou sdružení Česká ZOO. Do 24. ročníku soutěže se přihlásilo 12 zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) se 42 významnými odchovy. Jak uspěje Zoo Ostrava letos?

Slavnostní předání výročních cen soutěže o Odchov a stavbu roku v českých a slovenských zoologických zahradách za uplynulý rok – Bílý slon 2017 se uskuteční ve středu 16. května od 13 hod. v Kapucínském klášteře ve Fulneku.

Zoo Ostrava do soutěže přihlásila sedm vzácných odchovů těchto druhů:

  1.      lemur Sclaterův – kriticky ohrožený zástupce madagaskarské fauny chovaný v rámci UCSZOO pouze v Zoo Ostrava.
  2.      lemur mongoz – kriticky ohrožený zástupce madagaskarské fauny chovaný v rámci UCSZOO pouze v Zoo Ostrava.
  3.      slon indický – druh v přírodě ohrožený ztrátou přirozeného prostředí, hrozbou v chovech v lidské péči je nemoc sloní herpes.
  4.      kondor královský – nejpestřeji zbarvený kondor vzácně chovaný v zoologických zahradách, kde se jen ojediněle množí.
  5.      ara horský – v zoologických zahradách vzácně chovaný druh jihoamerického papouška, v ČR je k vidění pouze v Zoo Ostrava.
  6.      krajta písmenková – největší had Afriky s typickým skvrněním na těle připomínající egyptské hieroglyfy.
  7.      halančík kribský – rybka ze západní Afriky ohrožená pěstováním palmy olejné chovaná v rámci UCSZOO pouze v Zoo Ostrava.

Do soutěže přihlásila zoo i tři stavby – Pavilon evoluce – moderní chovatelsko-expoziční komplex pro šimpanze a další zvířata západní Afriky, chovatelsko-expoziční zařízení pro želvy ostruhaté – třetí největší suchozemské želvy světa a Noční Tanganiku – expozici s převráceným světelným režimem prezentující africké druhy živočichů s noční aktivitou.

Jsme napjati, jak dopadne letošní ročník soutěže oceňující práci chovatelů z československých zoologických zahrad. 

Soška bílého slona
Soška bílého slona
Halančík kribský
Halančík kribský
Lemur mongoz
Lemur mongoz
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář