Zdravotníci oživovali plavce. Pod vodou byl deset minut

Neděle, 16. 7. 2017, 21:12 - HLUBOČEC - Před šestnáctou hodinou odpoledne vyjížděly dnesposádky zdravotnické záchranné služby k tonoucímu člověku na Opavsku. Událost byla nahlášena na tísňovou linku 155 z obce Hlubočec a stala se v zatopeném lomu u vesnice. Na pomoc ihned vyjeli záchranáři z Opavy a na pomoc vzlétl tým leteckých záchranářů z Ostravy.

Muže ve věku pětapadesáti let, který se topí uviděly děti. Dospělým se podařilo vytáhnout postiženého z vody. Podle hrubého odhadu se však i přesto zřejmě nalézal pod hladinou okolo deseti minut. První pomoc začala muži poskytovat zdravotnice, která byla náhodně na místě a a zahájila srdeční masáž. V době příletu vrtulníku muž stále nejevil žádné známky života.

Záchranáři pokračovali v resuscitaci, zahájili podávání léků a zajistili postiženému dýchací cesty, také jej připojili k umělé plicní ventilaci. Úsilím zachránců se podařilo obnovit pravidelný srdeční rytmus a muže posléze vzdušnou cestou přepravit do ostravské Fakultní nemocnice. V době předání zůstával jeho stav velmi vážný. 

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář