Záchranáři zasahovali u smrtelné nehody motocyklisty

ilustrační foto
ilustrační foto
Úterý, 23. 7. 2013, 8:21 - FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ - Posádky zdravotnické záchranné služby byly v pondělí 22. července večer volány k vážné nehodě na Frýdecko-Místecku.

Havárii motocyklisty ve Frýdlantu nad Ostravicí, který při jízdě narazil do plotu, nahlásili svědkové na tísňovou linku ve čtvrt na devět večer s tím, že na místě je zraněný v bezvědomí. Na pomoc ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Pětatřicetiletý motocyklista nejevil známky života a v okamžiku příjezdu záchranářů mu poskytovali základní první pomoc svědkové nehody. Posádky záchranářů pokračovaly ve snaze o záchranu muže, u něhož došlo k selhání všech základních životních funkcí. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil mnohočetná poranění v oblasti končetin, pánve a páteře.

Navzdory použití přístrojů a léků se záchranářům během rozšířené resuscitace nepodařilo obnovit činnost srdce a lékař nakonec musel konstatovat smrt pacienta.

Na místě nehody byla ošetřena rovněž dvaadvacetiletá žena, která neutrpěla fyzické poranění, ale jevila známky akutní stresové reakce. Záchranáři ji transportovala do zdravotnického zařízení a předali do další péče ve frýdecko-místecké nemocnici.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář