Yogapointy nabídnou otevřené zastřešené prostory

Středa, 9. 10. 2019, 8:19 - Milovníci jógy si díky krajskému projektu zacvičí s výhledem do krajiny. Takzvané Yogapointy nabídnou otevřené zastřešené prostory, kde si lidé budou moci zacvičit jógu nebo se protáhnout po sportovním výkonu.

Moravskoslezský kraj tak pokračuje ve snaze region zatraktivnit, vytvořit pro jeho obyvatele příjemné prostředí a nalákat sem více návštěvníků. Yogapointy budou lidem k dispozici od příštího jara.

„Věřím, že si tato stavení na cvičení nebo třeba jen relaxování lidé oblíbí. Budou to konstrukce respektující přírodní zákony, vybudovaná v souladu s pravidly pro cvičení jógy. Nabídnou nejen prostor, ale i soukromí a pohodovou atmosféru. Součástí Yogapoitů budou i panely s radami, jak se cvičí jóga a jakými cviky si lze protáhnout jednotlivé části těla,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že Yogapointy budou moci lidé využívat zcela zdarma. Yoga pointy budou rozmístěny rovnoměrně po našem kraji, v Ostravě, v rekreačním areálu Olešná ve Frýdku-Místku, v Trojanovicích, v lázních Darkov a na Malé Morávce. 

Základní konstrukční prvek Yogapointů bude dřevo. Na čtyřech trámech bude vybudovaná průsvitná pergola, která umožní hru se světlem, samozřejmě s přírodním, tedy se sluncem. Všechny tyto aspekty navodí atmosféru klidu a souladu s přírodou. 

Tento projekt vzniká ve spolupráci s architektonickým studiem KLAR, konkrétně s architekty Zdeňkem Liškou a Václavem Kociánem. Projekt je připravený, kraj chystá výběrové řízení na firmu, která bude Yogapoity stavět. „Yogapointy, kterými jsme se inspirovali v zahraničí, by měly být lidem k dispozici od jara či léta příštího roku. Pět konstrukcí bude stát zhruba půl milionu korun, starat se o ně budou vlastníci pozemků, na kterých budou konstrukce umístěné, na základě dohody s krajem. Věřím, že Yogapointy nabídnou prostor nejen pro cvičení, ale i pro odpočinek od stresu,“ uzavřel náměstek hejtmana Jan Krkoška.

 

« zpět do rubriky


Přidat komentář