Ve Vítkovické nemocnici se loni narodila Análie a Jakomo

Úterý, 5. 1. 2016, 11:37 - OSTRAVA - Stále více dětí od svých rodičů dostává neobvyklá, neotřelá exotická jména. I ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, kde se v roce 2015 narodilo celkem 1403 dětí, se s tímto fenoménem setkávají stále častěji. Mezi novorozeňaty tak v loňském roce byl například malý Jakomo, Emporio King, David Chuanito, Karlos Paul. Mezi neobvyklá dívčí jména patřila například Análie, Keitlin či Nairi.

Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo o 72 dětí méně než v roce 2014, což bylo ovlivněné krátkou rekonstrukcí porodního sálu. „Mezi dětmi, které se u nás loni narodily, bylo 714 chlapců, 689 děvčat a dva páry dvojčat,“ uvedla staniční sestra porodního sálu Mgr. Petra Chromková s tím, že nejrušnějším měsícem byl duben se 142 porody.

Porodnice Vítkovické nemocnice nabízí soukromí v podobě samostatných porodních boxů. Má úzce zavedený systém rooming-in, to znamená, že maminka má dítě u sebe na pokoji téměř nepřetržitě. Samozřejmostí je možnost přítomnosti partnera nebo blízké osoby.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky


Komentáře

chudák holka

Análie Orálková? :-)

Chudáci děti :-/

Nevím, co tím ti rodiče sledují. Jako kdejaká exotická jména ať si dávají, ale nechápu, proč musí takovými nesmyslnými jmény trestat své děti. Co třeba taková Análie? Určitě nebude díky svému jménu zažívat trapné chvíle, posměšky a šikanu -_-

Přidat komentář