Stane se i obří pavouk v Zoo Ostrava Dřevěnou stavbou roku?

obří pavouk
obří pavouk
Středa, 21. 2. 2018, 9:25 -

Po loňském úspěchu, kdy se stal interaktivní koutek s obřími modely vzácných brouků Dřevěnou stavbou roku 2017, zkouší i letos Zoo Ostrava zaujmout odbornou porotu i širokou veřejnost. Do ankety, kterou každoročně vyhlašuje Nadace dřevo pro život, přihlásila interaktivní koutek s dřevěným modelem pavouka v nadživotní velikosti. O získání ocenění můžete rozhodnout i Vy!   

Ostravská zoologická zahrada se opět zapojila do ankety Dřevěná stavba roku. Pro letošní již osmý ročník vybrala nový interaktivní koutek Pavouci, který v areálu zoo vznikl v loňském roce. Důvodem pro vybudování nového tematického prvku bylo přiblížit návštěvníkům tuto skupinu bezobratlých živočichů poněkud netradičním způsobem. Hřiště se nachází v blízkosti pavilonu Papua. Sestává z dřevěného modelu pavouka v nadživotní velikosti a informačního panelu, který má podobu pavučiny. Na ní je rozmístěno několik cedulek s informacemi o této skupině živočichů, která u mnohých lidí nepatří k oblíbeným.

Pavouci však tvoří významnou součást potravního řetězce. Představují hlavní predátory hmyzu, takže pomáhají udržet přirozenou rovnováhu početnosti hmyzích populací. Mnohé druhy jsou i velmi krásné a mají i pozoruhodný způsob života. Věříme proto, že naše hřiště přesvědčí zejména arachnofobiky (ale nejen je), že pavouci jsou velmi zajímaví tvorové a není důvod se jich obávat, natož je pronásledovat a hubit.

O tom, jestli dřevěný pavouk v ostravské zoo získá ocenění, můžete rozhodnout i Vy! Podpořte nás a zapojte se do hlasování o nejlepší/nejzajímavější dřevěnou stavbu. Hlasovat je možné ode dneška až do 3. března.

obří pavouk
obří pavouk
obří pavouk
obří pavouk
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář