Ski aerál Kopřivná testuje novou šestisedačku

Středa, 6. 12. 2017, 17:02 - KOPŘIVNÁ - Ski resort Kopřivná právě dokončil výstavbu nejmodernější šestisedačkové lanovky v České republice a zítřejším dnem zahajuje oficiální testování a přípravu pro její uvedení do provozu.

„Většina lidí se neuvědomuje, že pro lanové dráhy platí velmi přísné drážní předpisy a lanovky také patří pod pravomoc Drážního úřadu ČR stejně jako vlaky.

Uvedení nové lanovky do provozu je tak nejen administrativně, ale hlavně věcně nesmírně náročné.

Musí se provést hloubková kontrola všech funkcí a simulace nouzových stavů a jejich zvládání, protože i to je podmínkou jejího schválení drážním úřadem“, s respektem k odborníkům z drážního úřadu vysvětluje Libor Petrů, šéf zimního provozu resortu Kopřivná.

Lanová dráha v resortu Kopřivná pod Pradědem je špičkovým a lze říci mezi sedačkovými lanovkami tím nejlépe vybaveným modelem z produkce prémiového výrobce, firmy Leitner.

 „Při nákupu lanovky jsme jednoduše objednali ze seznamu možné příplatkové výbavy úplně všechno, prostě jako byste si do autosalonu přišli pro nejlepší model od prémiové automobilky a nezdržovali se výběrem doplňků, měl jsem z toho takový bezva snobský pocit“ usmívá se Libor Petrů při vzpomínce na jednání s dodavatelem na mezinárodní výstavě v rakouském Insbrucku letos na jaře.

Nová technologie lanovky skutečně lyžaře hýčká, kromě komfortního nástupu a výstupu, kde sedačky téměř zastaví, je vybavena unikátním zařízením s automatickým zvedáním celého nástupního prostoru tak, aby děti a menší lyžaři mohli pohodlně nasednout. Také vysoké polstrování pohodlných šestisedaček s vyhříváním a zařízením, které samo otevírá a zavírá průhlednou bublinu i nejnovější bezpečnostní branku reálně zcela znemožňující vypadnutí pasažéra za jízdy je u nás neobvyklý nadstandard.

„Zajistíme splnění našeho hesla „zadky v suchu” a naše návštěvníky budeme tak rozmazlovat, že už jinam ani nebudou chtít jezdit“ slibuje se smíchem Libor Petrů.

 Provozovatel si je vědom, že pořízení nové lanovky by nemělo velký smysl, pokud by zároveň nebyla zásadně rozšířena nabídka sjezdovek, takže stejným lákadlem jakým je nová lanovka, bude i otevření zbrusu nové sjezdovky. Ta vznikla reálně podstatným rozšířením průseku pod lanovkou až na šíři 80 metrů, je prudší, rychlejší a celkem 920 metrů dlouhá.

Dobrou zprávou je, že právě v tomto období již je mohutně zasněžována špičkovou zasněžovací technologií Technoalpin.

„Nová načervenalá sjezdovka bude asi ten největší tahák, je opravdu skvělá, ladíme na ní už jen poslední drobnosti jako oboustranné noční osvětlení a přípravy snow parku s obří nafukovací doskokovou matrací pro akrobatické skoky“, vysvětluje Libor Petrů a dodává: „jsme připravení to u nás se zcela připraveným areálem, s oběma sjezdovkami i bary a restauracemi naplno rozjet nejpozději k 26. prosinci tohoto roku, nechceme návštěvníkům při přípravě areálu sněžit za krk a otevíračka musí být skvělá“. Se sportovním a kulturním programem blížící se zimní sezony to bude v resortu Kopřivná zima, která se nezapomíná.

„Nepochybuji o tom i vzhledem k dohodnutému partnerství našeho areálu s Moravskoslezským krajem a českým olympijským výborem“ doplňuje Libor Petrů.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář