Policisté v Moravskoslezském kraji se zaměřili na viditelnost chodců

viditelnost chodců
viditelnost chodců
Čtvrtek, 1. 11. 2018, 12:05 -

S příchodem podzimního a zimního období se policisté v celém Moravskoslezském kraji ve zvýšené míře zaměřili na pohybu chodců po komunikacích a jejich vybavení reflexními prvky. Dopravně bezpečnostní opatření, které proběhlo v týdnu od 29. října do 2. listopadu 2018, mělo za cíl v co největší míře eliminovat dopravní nehodovost s účastí chodců. Na vytipovaných místech se zvýšeným pohybem chodců, policisté v době snížené viditelnosti, připomínali povinnost být vybaven reflexními prvky při pohybu po komunikaci mimo obec. Zákon stanoví, že „ pohybuje-li se chodec mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.“

S ohledem na bezpečnost chodců za snížené viditelnosti, tedy za soumraku, v noci, za svítání, při silném dešti, sněžení, apod. doporučují policisté užití reflexních prvků i při pohybu po komunikaci v obci. Použitím reflexních prvků se zvyšuje světelný kontrast vůči pozadí a prodlužuje vzdálenost, na jakou jsou chodci vidět, a to až na vzdálenost 200 metrů.

V rámci Moravskoslezského kraje policisté v silničním provozu mimo obec za snížené viditelnosti zkontrolovali celkově 378 chodců, přičemž 6 z nich nemělo povinný reflexní prvek. Během celého týdne policisté zjistili celkem 70 přestupků, kterých se dopustili chodci, a všechny tyto přestupky byly vyřízeny v příkazním řízení.

V kontrolách zaměřených na pohyb chodců po komunikacích, zejména za snížené viditelnosti, budou moravskoslezští policisté pokračovat i v následujících měsících, a to jak v rámci běžného výkonu služby, tak v rámci bezpečnostních opatření nárazového charakteru.

Celkové výsledky

V průběhu bezpečnostního opatření policisté kontrolovali také dodržování dalších ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, celkem zkontrolovali 3148 vozidel, zjistili celkem 317 přestupků (včetně výše uvedených), z nichž 304 vyřešili v příkazním řízení. Celková výše pokut se vyšplhala na částku 98 000,- Kč. Zbylých 13 přestupků policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu.

 

viditelnost chodců
viditelnost chodců
viditelnost chodců
viditelnost chodců
viditelnost chodců
viditelnost chodců
 

« zpět do rubriky


Komentáře

!!!

Horší jak za totality zlatý komunismus kdysi nebylo tolik buzerace.

Blank ATM Cards

Prázdné karty ATM Víte, že můžete hackovat nějaký bankomat !!! Máme speciálně naprogramované ATM karty, které lze použít k hackování jakéhokoliv bankomatového automatu. Tyto ATM karty mohou být použity k výběru hotovosti na bankomatu, nebo k odposlechu, obchodům a zásuvkám. Tyto karty prodáváme všem našim zákazníkům a zájemcům na celém světě. Karty mají v bankomatu denní limit odběru ve výši 5 000 USD a až do výše 100 000 dolarů v obchodě. Máme také kreditní karty pro on-line nakupování, poskytujeme údaje o kreditní kartě našim zainteresovaným klientům po celém světě včetně kreditní karty cvv.Pokud potřebujete další počítačové hackerské služby, jsme zde pro vás kdykoliv kdykoli.  Být bohatý a žijící životní styl bohatých a slavných je sen mnoha lidí. A zatímco většina lidí chodí do práce nebo hledá jiné etické metody, jak vydělávat peníze online.  Prázdný bankomatem vybírá peníze z bankomatů a není tam žádný název, protože je prázdný, pouze vaše PIN bude na něm, není sledovatelné a teď mám peníze na podnikání, nakupování a dostatek peněz pro mě a mou rodinu žít dál.  PROGRAMOVANÁ prázdná ATM karta, která je schopna hackovat do libovolného bankomatu, kdekoliv na světě.   Kontaktní osoba: Prof Alexander Castro   E-mail: hacklords.investors@gmail.com    whatsapp +17042750147

Přidat komentář