Pasy i občanské průkazy do 24 hodin! Jak, za kolik a kde vyřídit?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Středa, 27. 6. 2018, 9:41 - OSTRAVA - Již od 1. července dojde ke změnám ve vydávání osobních dokladů.

Pas i občanku si bude možné vyzvednout již do 5 pracovních dnů nebo dokonce v pracovních dnech do 24 hodin. Žádost o vydání dokladů vydávaných ve zkrácených lhůtách můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na Ministerstva vnitra v Praze. Při podání žádosti také můžete zadat své telefonní číslo nebo e-mail a na uvedený kontakt vám bude zaslána informace o možnosti převzetí občanského průkazu nebo cestovního dokladu.

Na přepážkách oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Magistrátu města Ostravy v budově v Gorkého ulici 2 (naproti bývalému hotelovému domu Jindřich) můžete žádost podat kterýkoliv pracovní den, a to v pondělí a středy od 7.30 – 17.30 hodin, v úterky a čtvrtky od 7.30 do 16.00 hodin a v pátky od 7.30 do 12.00 hodin.

K vyřízení dokladů se můžete objednat také přes telefonní linku Kontaktního centra magistrátu 844 121 314 nebo 599 499 311. Nejbližší volné termíny pro objednání pro podání žádosti o občanský průkaz jsou od 10. 7. a pro podání žádosti o cestovní pas od 23. 7.

Čekací lhůty pro odbavení na přepážkách se pohybují v rozmezí od 30 minut do cca 2 hodin.  Z důvodu velkého vytížení jednotlivých pracovišť zejména v pondělky a středy může dojít k předčasnému ukončení vydávání pořadových lístků z vyvolávacího systému, proto je doporučováno si před návštěvou úřadu ověřit na webových stránkách města Ostravy aktuální vytíženost jednotlivých pracovišť  https://objednavky.ostrava.cz/eobs#/fronty-na-prepazkach/.

U žádostí o vydání občanského průkazu nebo cestovního dokladu ve zkrácené lhůtě do 24 hodin je jeho převzetí možné pouze na Ministerstva vnitra v Praze, adresa Na Pankráci 72, Praha 4 (metro linka C, stanice Pražského povstání). Úřední hodiny PO, ST 8 - 17 hodin, ÚT, ČT 8 - 16 hodin, PÁ 8 -15 hodin. U dokladů vydaných ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů si jako místo převzetí můžete také zvolit úřad, u kterého jste si žádost podali nebo Ministerstvo vnitra.

A kolik vás doklady vydané ve zkrácených lhůtách budou stát? Tabulku najdete v přilozené fotografii pod článkem.

Redakce Ostrava Online

Ceny za vyřízení dokladů
Ceny za vyřízení dokladů
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář