Ostrava-Jih poptává nápady za 7 milionů korun!

Ostrava
Ostrava
Čtvrtek, 19. 4. 2018, 8:57 -

OSTRAVA - Vybudování hřiště, umístění lavičky, uspořádání veřejné akce, úpravu veřejného prostoru…Již potřetí mají obyvatelé Ostravy-Jihu příležitost navrhnout změnu k lepšímu prostřednictvím projektu Společně tvoříme JIH!!! Rozhodovat budou i letos o využití finančních prostředků obvodu ve výši 7 milionů korun. Probrat nápady a jejich přihlášení do participativního rozpočtu 2018 mají občané možnost na veřejných setkáních 24. a 26. dubna.

V rámci veřejných setkání získají odpovědi na otázky:

Co to ten participativní rozpočet vlastně je? Jak probíhá realizace projektů z prvních dvou ročníků?

Jaké návrhy a jak budou přijímány? Jak celý systém funguje, co se od loňského roku změnilo?

Co je potřeba udělat, aby právě váš návrh uspěl?

Potkejte se s námi na veřejných setkáních, kde vše vysvětlíme, zodpovíme dotazy a probereme vše, co vás zajímá. Každý nápad s potenciálem udělat z Jihu dobrou adresu je vítán,“ zve koordinátorka projektu Kateřina Šebestová.

Připravena jsou dvě veřejná setkání, a to v úterý 24. dubna v 17 hodin na radnici Městského obvodu Ostrava-Jih a ve čtvrtek 26. dubna v 17 hodin v Kostele sv. Ducha v Zábřehu, v prostorách pastoračního centra.

Samotné podávání návrhů pro rok 2018 bude spuštěno v květnu.  Již v tuto chvíli lze nápady konzultovat s Kateřinou Šebestovou na emailu katerina.sebestova@ovajih.cz nebo tel. 720 952 981.


Všechny informace jsou k dispozici také na www.spolecnetvorimejih.cz

« zpět do rubriky


Komentáře

návrh

Myslím si,že by stálo za úvahu opravit,nebo zbudovat nové chodníky na ulici B.Václavka,V.Vlasákové a v přilehlém okolí.Je pravda že jste mezi těmito ulicemi opravili a to moc hezky dětské hřiště, ale ty chodníky by si opravu taky zasloužily.I pár laviček kolem na cestě ke škole Dvorského by se hodilo.Bydlí zde i starší občané a nemají si kde sednout. Před vchody domů se lavičky porušily , kdo by si chodil spočinout k nějakému vchodu?Respektujeme že lavičky na hřišti slouží výhradně rodičům ,nebo doprovodu dětí.Ale opravdu se opomenulo na starší a nebo zdravotně znevýhodněné spoluobčany.Sama tady žiji a měla jsem u sebe v péči svou babičku a vím jak bylo těžké dojít od lékaře,nebo z obchodu.Děkuji za možnost dát návrh a věřím , že bude kladně přijat a posouzen jako vhodná investice. Tořová

Přidat komentář