Nejen lékaři protestovali. Připojili se i někteří lékárníci

Středa, 18. 10. 2017, 17:19 - OSTRAVA - Čtyři stovky lékařů pro děti i dospělé protestovaly ve středu v Moravskoslezském kraji.

„Stávkující chtějí upozornit na problémy, které se na ně hrnou. Podle lékařů některé paragrafy v nové úhradové vyhlášce sníží měsíční poplatek za každého pacienta, kterého má lékař v kartotéce, takže se praktickým lékařům se tak sníží celkové příjmy. Za největší problém považují elektronické recepty, které budou pro lékaře povinné už od ledna 2018. Pokud elektronický recept nevypíšou, hrozí jim pokuta ve výši až dva miliony korun.

V Ostravě mělo kvůli tomu stávkovat na 160 lékařů, na Frýdecko - Místecku 37, na Novojičínsku asi 45, na Karvinsku asi 50, na Třinecku 26, na Opavsku kolem 60 a na Bruntálsku 28.

K protestu se připojily také lékárny. Vadí jim hlavně to, že nedostanou  žádnou kompenzaci za zavedení elektronického receptu, protože novinka jim  prodlouží práci až třikrát. Zdravotní pojišťovny nyní platí lékárně 13 korun z veřejného zdravotního pojištění za výdej celého receptu. Podle komory by to ale mělo být 30 korun. 

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář