Léto na kole si užilo téměř tři sta účastníků, kol i koloběžek

Léto na kole
Léto na kole
Středa, 13. 6. 2018, 8:55 -

OSTRAVA - Druhý ročník akce pro celou rodinu se uskutečnil v sobotu 9. 6. 2018. Na trasu vedoucí z Ostravy-Jihu přes Starou Bělou, Krmelín, Novou Bělou, Paskov, do Hrabové, se vydaly tři stovky účastníků všech věkových kategorií. Peleton vedli  starostové šesti  městských obvodů a obcí. V cíli čekalo občerstvení, kolotoč z jízdních kol, skákací hrad a koncert Petra Bendeho.

Akce byla určena malým i velkým cyklistům i koloběžkářům, kteří  měli na výběr ze čtyř tras dle náročnosti - nejdelší 27 km, nejkratší pak 10 km. Účastníci, kteří se zdarma registrovali na www.letonakole.cz, obdrželi při startu účastnickou kartu, na kterou sbírali cestou razítka u stanovišť s občerstvením a doprovodným programem.

Akce se nám moc líbila, byla dobře zorganizovaná a s pohodovou atmosférou. Již nyní se těšíme na další ročník,“ ocenila akci účastnice Jana.

Také starosta městského obvodu Nová Bělá, Lumír Bahr konstatoval, že se akce vyvedla. „S menšími připomínkami mne kontaktovali účastnící naší akce, zda bychom nemohli lépe organizačně vyřešit řízené přejezdy přes komunikace např. na Plzeňské. První v peletonu museli na tom slunci vyčkat na ostatní déle než 10 min. Jinak si vše chválili,“ uvedl Bahr.

Počasí nám přálo, zatímco vloni jsme zmokli, letos bylo sluníčka snad až moc a všichni naštěstí dojeli před odpolední bouřkou. Jsem rád, že se i letos akce připravená pro veřejnost vydařila. Věřím, že vznikla pěkná tradice, která povede k uspořádání třetího ročníku v příštím roce,“ doplnil starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.Léto na kole
Léto na kole
Léto na kole
Léto na kole
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář