Hasiči se v italské metropoli seznamovali s civilní ochranou

Čtvrtek, 7. 12. 2017, 12:39 - OSTRAVA - Tři příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a dva členové České asociace hasičských důstojníků se zapojili od pondělí 4. do středy 6. prosince do třídenního vzdělávacího programu v Římě. Konal se v rámci projektu Evropské unie Direct.

Společný program s kolegy ze Slovinska a Černé Hory byl zaměřen na systém civilní ochrany, a to na zdoláváním a přípravou na mimořádné události. Byli seznámeni se zapojením Ministerstva obrany Itálie do systému civilní ochrany.

Součástí vzdělávání byla ukázka činnosti ve středisku velitelství ochrany obyvatelstva, včetně operačních středisek, která koordinují regionální, národní i nadnárodní mimořádné události. Další ukázky výcviku hasičů byly připraveny ve zdejším velkém výcvikovém zařízení.

Také účastníci vzdělávacího programu z České republiky, Slovinska a Černé Hory seznamovali ostatní partnery projektu se systémem ochrany obyvatelstva v jejich domovské zemi.

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se letos zapojili do třístranného dlouhodobého projektu Evropské unie Direct (Disaster Resilient Communities and Towns), jehož součástí je celkem šest pětidenních výcviků v České republice, Slovinsku a Černé Hoře a další společné mezinárodní akce, například odborné konference, zaměřené na zkušenosti ze snižování rizik při velkých katastrofách.

První společný výcvik se konal v červnu 2017 v Ostravě a okolí na téma dopravní nehody. Specializoval se na záchranu zraněných a zaklíněných osob z havarovaných vozidel.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář