Běžkaři na ČEZ City Cross Sprintu pomohli seniorům

ČEZ City Cross Sprint
ČEZ City Cross Sprint
Neděle, 11. 2. 2018, 10:15 -

Závodníci i diváci závodu CEZ City Cross Sprint, který se uskutečnil v sobotu 10. února v Dolní oblasti Vítkovic, vysportovali na speciálním běžkařském trenažéru Nadace ČEZ 40 200 korun pro ostravské seniory. Domov se zvláštní péčí SILOE Ostrava použije finance k nákupu sprchového lůžka a dalšího potřebného vybavení.

Symbolický šek od Nadace ČEZ převzala Renáta Motyková, vedoucí Slezské diakonie v oblasti Ostrava a Havířov, která domov SILOE  spravuje. „Příspěvek použijeme na pořízení sprchového lůžka, které výrazně pomůže při hygieně u imobilních seniorů, a také na zakoupení nových kvalitních matrací. Děkuji moc všem, kteří se sportování pro dobrou věc zúčastnili,“ řekla po převzetí šeku dojatá Renáta Motyková.

Závod ČEZ City Cross Sprint probíhal za účasti veřejnosti i světových hvězd běžeckého lyžování na okruhu dlouhém 450 metrů okolo auly Gong. K odpočinku i zábavě před či po závodu zvala účastníky i fanoušky Energy zóna Skupiny ČEZ, v níž si každý návštěvník mohl zkusit simulaci běhu na lyžích na speciálním trenažéru s virtuální realitou. Podle času, ve kterém jednotlivec tratí projel, připsala Nadace ČEZ konkrétní finanční částku právě na konto domova SILOE. Svou energií pomohli také závodníci, například bývalí reprezentanti Lukáš Bauer a Martin Koukal.

„Vážím si služeb Slezské diakonie pro nemocné seniory a další znevýhodněné skupiny našich spoluobčanů. Nabídka dobročinných projektů, na které lze přispět v rámci akcí EPP – Pomáhej pohybem, je opravdu široká a jsem ráda, že lidé v Ostravě měli možnost podpořit lokální organizace,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

V SILOE se zaměstnanci starají o péči lidem s poruchami paměti, aby zde mohli prožít pokud možno aktivní a důstojné stáří. 

« zpět do rubriky


Přidat komentář