Téma: úterní glosy Miroslava Macka

Úterý, 14. 11. 2017, 8:55

Včera se ozvali tři pravidelní čtenáři mých glos, že se nějak podezřele proměňuje můj názor na prezidenta Zemana, který je jediným vlastencem mezi prezidentskými kandidáty.

Takže takto: Miloše Zemana znám čtvrt století a myslím si o něm se znalostí jeho povahy a projevů své.

Před první přímou volbou prezidenta republiky jsem napsal: Jednoho volit nemohu (a měl jsem na mysli právě Zemana) a druhého volit nechci (Schwarzenberga).

Miloš Zeman pochopitelně žádným vlastencem není a nikdy nebyl: je to patologicky samolibý člověk, který nejvíce ze všeho nesnáší porážku (opakuji zas a znovu: vzpomeňte si na jeho zbabělý úprk ze sněmovny z nepřímé volby prezidenta) a tato vlastnost s ním za ta léta značně povyrostla.

Je ochoten udělat pro své vítězství a samolibý pocit z toho vítězství (ne pro funkci, prebendy či něco takového) v podstatě cokoliv, dokonce se vydávat za vlastence nebo kohokoliv jiného a je také ze stejného důvodu ochoten kolem sebe strpět kohokoliv, kdo mu v tom pomáhá, a to bez ohledu na jeho kvality a charakter.

A pokud Vám snad imponuje jeho „lidový projev“, zkuste si jej racionálně rozebrat a spočítat, kolik je v něm lží, polopravd, nedoložitelných údajů a bonmotů zabalených do pravdivých frází… A začněme diskutovat o obsahu a nikoliv o dojmech…

TIP NA ČTENÍ: Patnáctiletá Annie deset let sledovala, jak její matka mučí a vraždí malé děti. Sama Annie byla sexuálně zneužívána a týrána. Když matku udala na policii, všichni ji litovali a měli za to, že unikla z pekla. Jaká je ale pravda? Byla Annie mučednicí? Anebo pilnou učednicí své matky? Psychologický thriller "(M)Učednice" vydalo Nakladatelství LEDA

Miroslav Macek

« zpět do rubriky