Téma: úterní glosy Miroslava Macka

Úterý, 23. 8. 2016, 7:45

Nevěřícně jsem koukal na billboard právě probíhající předvolební kampaně ODS s názvem „Zjednodušme to!“,   na kterém stálo „Komunikace s úřady elektronicky a z domova“. Spíše bych totiž čekal slib zrušení všech zbytečných a občany obtěžujících procedur, které musejí postoupit při komunikaci s úřady, a ne elektronické smíření se s nimi.   Vlastně, co se divím? Po přečtení rozhovoru Reflexu s poradcem předsedy ODS Fialy, panem Klusáčkem, už se vlastně nemusíme u ODS divit ničemu…

Nemohu se zbavit silného dojmu, že pan Konvička a jeho estrádní parta jsou tajně placeni z eurounijních peněz, aby předem zdiskreditovali jakoukoliv snahu o racionální a solidní protiislámské hnutí v Česku.

Kdyby ovšem Konvička namísto té klauniády věšel trenýrky na Hrad, byl by za umělce a hrdinu…

Karolina Stonjeková napsala: Tak jsem se o deštivém víkendu zahleděla na stránky Sdružení pro integraci a migraci té sympatické paní Faltové, a zjistila jsem několik zajímavých věcí. Třeba jsem před tím ani nevěděla, že ve Správní radě figuruje jistý Jan Ruml… Daleko zajímavější ovšem bylo, začíst se do jejich výroční zprávy za uplynulý rok - zvláště do té části, která je věnována financování. Z té totiž zjistíte řadu pozoruhodných věcí:

 1) částkou bezmála 1,3 miliony korun tomuto sdružení přispěl Magistrát hlavního města Prahy, který tak byl třetím největším "donátorem".

 2) největší částka (přes 3,1 milionu) přišla z Norských fondů!

3) SIMI celkem získalo z různých grantů a fondů přes 8,1 milionů korun.

 4) mzdové náklady činily za rok 2015 více než 5,2 milionu korun - tedy přes 60% prostředků získaných z darů! Plus k tomu ještě připočtěte 1,6 milionu na sociální a zdravotní pojištění a jste na 6,8 milionech. Tato "neziskovka" tak dá každý měsíc jen na platy zaměstnanců a související odvody více než 560 tisíc korun!

 Pokud si pročtete i starší výroční zprávy a porovnáte příjmy a výdaje z uplynulých let, vyjde vám:

 a) příjmy Sdružení pro integraci a migraci kontinuálně rostou.

 b) rostou též mzdové náklady této "neziskovky" - od roku 2013 do roku 2015, tedy za pouhé dva roky, vzrostly téměř o milion korun.

 Jak kdysi řekl Jyrka Paroubků: "Kdo z vás to má?!"

Nassim Nicholas Taleb:

Švýcarsko má i další pozoruhodnou vlastnost: třebaže jde snad o nejúspěšnější stát v dějinách, počet lidí s universitním vzděláním je tu ve srovnání s dalšími bohatými národy tradičně velmi nízký. Místní systém včetně bankovnictví v době, kdy jsem měl příležitost se s ním seznámit, je založen na postupném zaučování, a je tak spíše praktického než teoretického rázu. Jinými slovy, opírá se o „techné“ (tedy dovednost, při níž víme, jak něco udělat), nikoliv o „epistémé“ (tj. teoretické poznatky a vědomosti).

Miroslav Macek

« zpět do rubriky