Téma: středeční glosy Miroslava Macka

Středa, 15. 11. 2017, 7:56

Tak podle Jana Rumla mu volali v roce 1997 kvůli igelitkám plných peněz hejtmani. Zřejmě ti, kteří byli zvoleni poprvé až v roce 2000. Je mnoho věcí mezi nebem a zemí…

David Forbelský: Jak byste nazvali někoho, kdo vám na ulici vytrhne dvě tisícovky a dá je někomu jinému?
Pak mi poraďte, jak mám říkat lidem z ČNB, když jsem si vloni kupoval 300 liber za 10 860.- a dnes za 8835.- 
Ty dva tisíce mi prostě vloni ukradli s tím, že je prý dají někomu, kdo vyváží, aby na tom nebyl tak blbě. 
Vidím to stejně, jako když mi je pobuda ukradne rovnou. A pak říkají, že jsem nepřítel státu! Ne! Stát je mým nepřítelem!

 Ilja Kraval na facebooku: Mnoho stran slibuje populistické rozdávání z rozpočtu a tím vlastně uplácí voliče, což je následně pro stát dost nákladné.

 Co kdyby se přijal model "odstupného od voleb" a to takto: Každý volič by měl možnost se za určitou částku zříct svého hlasu do voleb a dostal by na ruku přímo nějakou částku, například 2 000 Kč. Volili by tedy pouze ti, kteří si svého hlasu opravdu váží a nepodlehnou populismu typu "a máš to zadarmo".

 Osobně si myslím, že by se to vyplatilo.

 Dotaz do malé psychologické ankety:  Kolik si myslíte, že by stačila taková částka, aby z voleb vypadli tzv. "koblihově úplatní voliči"? Já myslím, že okolo 2 000 Kč a je to na 100%.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky