Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 24. 2. 2017, 8:40

Jsou-li povinné daně solidaritou, pak je znásilnění aktem lásky.

Petr Paulczyñski: Prý je ČSSD moderní levicová strana. No nevím. Chvílemi mám pocit, že jediná moderní levicová strana je ODS.

Alexander Tomský: Milosrdenství je individuální ctnost a oběť, žádná povinnost. Natož kolektivní. Za peníze a budoucnost druhých. Jenže křesťanské ctnosti se utrhly ze řetězu, osamělé bloumají světem a matou věřící i nevěřící. Tohle se nedá vysvětlit ani většině vzdělanců.

Čtenář glos J. K. mi napsal:

Zcela souhlasím s Vaší poznámkou o „novinářských sviňárničkách“…

 Ale ono to je pořád dokola, to by se člověk rozčiloval od rána do večera. Není divu, že pak dostane česká žurnalistika přídomek „žumpa“.

 Jeden příklad z 9. 2. 2017, pořad „Den podle…“ na ČRo Plus od 17:00, můj oblíbený, zejména s výbornou Barborou Tachecí. Tentokrát byla moderátorka jiná a nadhodila téma Trumpova administrativa (na které se z principu nenechává nit suchá) a vytáhla kartu ekologie. Pozvala si k mikrofonu jakéhosi vědce z české instituce názvem CzechGlobe (bádající za naše peníze nad globální změnou klimatu, mzdové náklady v r. 2015 dle výroční zprávy přes 100 mil. Kč, 200 zaměstnanců!). Hned na začátku se oba pustili pěkně kriticky do nového Trumpova ministra životního prostředí (tedy šéfa EPA – Environmental Protection Agency) Rexe Tillersona. Ten vědátor mu vyčítal, že je silně propojen s ropným průmyslem jakožto dlouholetý šéf Exxonu. Velice dobře znal jeho CV.

 A teď ta pointa - ani moderátorovi, ani vědátorovi po celou dobu jaksi vůbec nevadilo, že Rex Tillerson je ministr zahraničí.

 Obrátil jsem se na šéfredaktora Čro Plus, samozřejmě bez odezvy, co bych také čekal. Pořad je archivován na webu ČRo a lze se zpětně přesvědčit (pokud to raději nestáhli).

Miroslav Macek

« zpět do rubriky