Téma: čtvrteční glosy Miroslava Macka

Čtvrtek, 27. 4. 2017, 8:53

Liberál ve mně má v té současné rozjitřené debatě kupodivu zcela poklidné jasno: kdo chce mít dítě, ať si ho má, je to vždy jeho svobodné rozhodnutí. A je mi zcela lhostejné, zda normálním početím, umělým oplodněním, dohodou s náhradní matkou, adopcí či jiným způsobem nebo způsoby, které možná přinese budoucnost. K tomuto svobodnému rozhodnutí (nikoliv právu) se ovšem nedílně váže zodpovědnost za starost o život a výchovu potomka. And last but not least: vždy za své, děvčata a chlapci, ženy a mužové! Neboť proč by ostatní měli doplácet na vaše případná experimentální oplodnění a další výmysly, kterak získat nepřirozenou cestou potomka, a to vždy na úkor svých priorit, svého života, případně svých potomků? Poté je vše v pořádku a na vaší stoprocentní zodpovědnosti - následné natahování žebrající ruky k ostatním by pak bylo velmi unfair. Chápete?  

Na Britských listech upozorňují na animovaný klip, který si dělá legraci z neexistující muslimské hrozby v Česku a přitom hysterických nenávistných reakcí.

A tak si říkám, zda-li by si animovaný klip dělal též legraci z neexistující hrozby morové epidemie a „hysterického“ požadavku lidí, aby nebyl vpuštěn do státu nikdo z oblastí, kde mor již prokazatelně řádí…

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen navrhl, aby se v rámci solidarity s muslimskými ženami všechny ženy v Rakousku zahalily na jeden den do šátku. Tolik zpráva. Doufám jen, že bude natolik politicky korektní a vyhlásí i den nošení pionýrských šátků, hnědých košil, severokorejských uniforem a dalších symbolů totalitních režimů.

Několik lidí, kteří byli v 90. letech součástí vrcholné politiky, zakládá novou politickou platformu SPIN (SPravedlnost a INovace). Současně se jedná o signatáře Kroměřížské výzvy, která chce najít budoucího českého prezidenta. Odborníkem na bezpečnostní oblast SPINu je Michael Kocáb, právními otázkami se zabývá Hana Marvanová a jako jakýsi mluvčí platformy vystupuje Jan Kalvoda. Zatím přitom tají, co bude cílem SPINu, jestli plánuje vstoupit do politiky, účastnit se už podzimních parlamentních voleb nebo třeba jen podporovat vlastního prezidentského kandidáta. Tolik zpráva, která potvrzuje, že historie se vždy opakuje jako fraška…

Karolina Stonjeková: Konečně! Konečně je tady to, co česká politika potřebuje. Konečně tu máme další stranu! Novou stranu, tvořenou ovšem starými dobrými kádry, které se neuchytily ani v předchozích stranách, kterými prošly – a že jich bylo! Strana se jmenuje SPIN a pod touto zkratkou se skrývá „spravedlnost“ a „inovace“. Když se ale podíváme na personální obsazení, ve kterém se tkví „Hana zastupovala jsem klienty H-Systému marně Marvanová“, po boku „Jana Diag Human Kalvody“ nebo „Michaela už nevím kam se ještě vecpat Kocába“, není mi zcela jasné, o jakých inovacích, potažmo jaké spravedlnosti je zde řeč. Spíš mám pocit, že se bude jednat o SPIN ve svém původním anglickém významu. Ten označuje točení, otáčení se, ale také vymýšlení si, překrucování nebo dokonce stav, kdy je někdo zmatený a vyvedený z míry…

Český Kocourkov na pokračování: Příspěvky na nákup roční elektronické síťové jízdenky, které letos začal vyplácet magistrát, podléhají podle zjištění Brněnského deníku Rovnost zdanění. Redakci to potvrdil finanční úřad.
O příspěvek již magistrát požádalo přes třiadvacet tisíc lidí. Za získaný příspěvek 1425 korun z městské pokladny budou muset někteří zaplatit až devět set korun. „Zdanit dotaci budou muset lidé, kteří už nyní daňové přiznání podávat podle zákona musí nebo ti, kteří tímto příspěvkem přesáhnou limit šesti tisíc korun ročního vedlejšího příjmu,“ vyložil mluvčí jihomoravského finančního úřadu David Stančík.

Milovat svoji vlast a nemít rád její politiky se vzájemně nevylučuje!

Josef Provazník na facebooku: Vida, jak jsme pokročili. Když chtějí dva tatínkové mimino, tak si jej prostě koupí a donosí jim ho penězuchtivá maminka. Motiv té matky prý byl čistě sociální. Chtěla oběma jen pomoci. Pomoci v čem? V tom, jak ošálit přírodu? Dvě ženy mít prostě dítě nemohou dva muži taky ne. Co je na tom tak nemoderního, že to musíme měnit? Četl jsem mj. v diskuzi, že je diskriminace bránit dvěma mužům mít dítě!

Přitom žádné právo na dítě přece neexistuje. Tedy doufám…

Taky jsem si myslel, že homosexuálové chtějí pomáhat dětem z dětského domova. To byl přece hlavní argument, že ty děti budou moci vyrůstat v rodině. Škoda, že se těch dvou mimin nikdo nezeptal. Dva homosexuálové si je prostě nechali vyrobit, protože je to přece úplně normální. Na zákony přírody kašlem, že jo. Protože MY jsme liberální, jsme pokrokoví, jsme tolerantní, jsme…co vlastně jsme?

Češi jsou smějící se bestie: Pokaždé, když si nevezmu účtenku, cítím se jako disident.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky