Ječmínek trestá legendy evropského autosportu. Otevřený dopis

Pátek, 4. 4. 2014, 16:29 -

Nechce se tomu věřit, ale tři úspěšné mototuristické akce -  Rallye Praha Revival stačily k tomu, aby se všemocný prezident Autoklubu ČR rozhodl s oblíbenými revivaly zatočit…

Pro ročník 2014 zakázal všem areálům, kam sahá jeho vliv, pod hrozbou odebrání dotací, umožnění jejich využití pro tuto společensko-motoristickou akci! Tragické na tom je, že tento ročník se jede na počest legendárního spisovatele a závodníka, autoklubáka každým coulem, Dalibora Janka! Pořadatelé dostali souhlas na uctění památky Dalibora formou Memoriálu od jeho dcery. Vrcholem Rallye Praha Revival 2014 měl být slalom na Autodromu Most, pro mnohé legendy poslední svezení tam, kde získaly mnoho úspěchů. Pro účastníky z celé Evropy to mělo být představení hezkého stánku českého autosportu. Bohužel nebude!

Neuskuteční se také využití tratě ve Slaném. Zde radši nebudu citovat slova správce místního klubu….

Samozřejmě je jasné, že toto chování pořadatele Rallye Praha Revival  velmi mrzí. Jistě si dovedete představit reakce z řad těch účastníků, kteří psali historii českého autosportu, a že jich mezi přihlášenými není málo. Jeden znalec historie napočítal ve startovní listině 40 držitelů titulu mistra republiky. Mezi účastníky jsou nositelé zlatých spon Autoklubu ČR – ti nejvýznamnější motorističtí sportovci historie!

Prezident Autoklubu ČR pod hrozbou odebrání dotací zakazuje sportovní činnost ve sportovních areálech! U závodnických přátel z Evropy se obávám, že toto jednání prezidia AČR asi nikdy nepochopí. Nepochopí to asi ani paní ministryně Jourová, která převzala záštitu nad akcí a osobně se zúčastní slavnostního startu. Co více ještě potřebují čeští motorističtí nadšenci za argument k tomu, aby pochopili, že tato „sportovní autorita“ přes kterou se  rozdělují dotace z Ministerstva školství je zcela ve špatných rukách?

Pikantní je, že hlavní argument – partnerem akce je UAMK, ve skutečnosti moc neobstojí. Že je UAMK pořadatelem Valašské rally, Rallye Český Krumlov či slavného Ecce Homo již tolik nevadí… Oni totiž platí poplatky do kasy AČR. Jelikož zde jde v první řadě o peníze, tak Edda Cup v Mostě o tomto víkendu za omezených podmínek mohl proběhnout, a to přes to, že údajně proti nám brojí zejména pro název České mistrovství ZAV. Finanční prostředky za obrovský nájem se jistě hodí. Ovšem co to má s revivalem společného?

Výzva:

Pane prezidente AČR,

my pořadatelé Rallye Praha Revival 2014 se na Vás obracíme tímto otevřeným dopisem, abyste ještě zvážil svůj postoj.

Sice jste nezakázal jeho pořádání, ale "jen" jste oznámil majitelům motoristických areálů, kde se také Rallye Praha Revival  měl konat, že pokud do těchto areálů automobilové legendy pustí, nedostanou od Vás žádné dotace. To by se dalo možná chápat, kdyby tyto dotace byly z vaší kapsy, ale nejde o prostředky Autoklubu ČR, jsou to peníze ze státního rozpočtu na rozvoj a podporu motoristických aktivit. Jen pro jistotu dodáváme, že Rallye Praha Revival  z těchto dotací, ani jinak ze státního rozpočtu nečerpá ani korunu. Nejsou to prostředky Autoklubu ČR, k jehož renomé rozhodně přispěli účastníci Revivalu, mezi kterými je mnoho úspěšných účastníků světových a evropských závodů a soutěží, mnoho bývalých mistrů republiky a dalších úspěšných závodníků. Rozhodně svým působením v motoristickém sportu vybojovali pro Autoklub ČR víc prestiže, než Vy např. svým působením v představenstvu Sazky jako místopředseda a zároveň zástupce generálního ředitele za Hušákova vedení.

Rallye Praha Revival 2014 proběhne jako společensko – sportovní akce, které se vedle legend našeho motoristického sportu zúčastní i početní a významní zahraniční účastníci i Vám navzdory, byť v menším rozsahu. Buďte si jist, že v jeho průběhu si na Vás posádky vzpomenou a spravedlivě Vaši osobu a Vaše počínání ohodnotí.

Eduard Patera, Jaroslav Malík 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

U
C
8
F
a
E
Kód vložte bez mezer.