Do Hlučína míří další muzikantská lahůdka

Do Hlučína míří další muzikantská lahůdka
Do Hlučína míří další muzikantská lahůdka
Středa, 14. 2. 2018, 17:10 -

Hrál se soulovou legendou, kapelou Tower of Power, nebojí si jamovat se špičkami světového černošského gospelu, původně chtěl být bubeník, zkusil si akustickou kytaru, a nakonec si zamiloval baskytaru. Řeč je o americkém hudebníkovi Andrew "The Bullet" Lauerovi, který je další hudební pralinkou, která bude k ochutnání v hlučínském Červeném kostele.

V úterý 10. dubna od 18 hodin se mohou návštěvníci této neobyčejné koncertní síně, vzniklé z prostorů bývalého evangelického kostela, těšit na muzikanta, který si již právě vydobyl své místo na hudebním nebi. Hlučínský koncert bude první ze třech v České republice, následující den bude ke slyšení v Liberci, aby své třídenní turné „The 2nd Journey“ zakončil v Praze.

Třiatřicetiletý Lauer pochází z Kalifornie, když mu bylo sedm, přestěhoval se s rodinou do jižního Německa, kde žije dodnes. Patří do generace hudebníků, kteří vyrostli na hip hopu a jejich prostředím je zejména Internet, kde generují své publikum. I proto jeho muziku koupíte a poslechnete spíš než v kamenném obchodě na Amazonu, Ebay nebo přes Youtube a Facebook.

„Postavou veliký a hrou ještě větší, tak ho definují hudební kritici. Ale nemá smysl se svěřovat do péče kritiků, teoretiků, je přece mnohem lepší slyšet Lauerovu muziku naživo,“ zve milovníky kvalitního jazzu, soulu a funky Petr Breitkopf, ředitel pořádající organizace Sport a kultura Hlučín. „Jeho pódiový projev je nezapomenutelný, a když ho jednou uslyšíte naživo, jeho sound se vám už navždy vryje do srdce,“ dodává.

  • 10.4. v 18:00 v Červeném kostele v Hlučíně
  • vstupné 140 Kč v předprodeji v KD Hlučín a Informačním centru v hlučínském zámku

« zpět do rubriky


Přidat komentář

w
V
k
X
r
v
Kód vložte bez mezer.