Vše, co potřebujete vědět o bezpečnostních schránkách

Bezpečnostní schránky
Bezpečnostní schránky
Středa, 21. 2. 2018, 14:51 -

Žijeme v době, kdy jsou peníze skutečně potřeba. Často chodíme do dvou zaměstnání, abychom měli dostatek financí, někdy se snažíme co nejvíce ušetřit, abychom peníze mohli do něčeho investovat. Pokud i vy šetříte peníze nebo schováváte nějaký poklad (například jste investovali do zlata a chcete ho bezpečně uschovat), víme, kde bude vaše jmění v bezpečí. Co třeba zvážit takzvanou bezpečnostní schránku?

Do bezpečnostních schránek se samozřejmě nedávají jenom peníze či zlato nebo platina, ale schovávají se do nich i drahé šperky, o nichž víte, že je nebudete nikdy nosit, ale zároveň víte, že za několik let budou mít trojnásobnou cenu. Takové věci by zkrátka neměly být v šuplíku psacího stolu nebo by neměly být schovány pod polštářem. Právě pro takové cennosti jsou zde bezpečnostní schránky.

Kde schránku seženu?

Otázkou však je, kde takovou bezpečnostní schránku vlastně seženete. Mnoho lidí si myslí, že je najdeme v bankách, ale to se pletou. Ne v každé bance totiž bezpečnostní schránky jsou (najdeme je například jen v České spořitelně, u ČSOB nebo v Komerční bance). Pro právnické osoby se najdou schránky v České národní bance, ovšem na kterou instituci se mají obrátit fyzické osoby či běžní smrtelníci?

Obrátit se mohou například na družstvo Artesa nebo na společnost 24Safe. Právě tyto společnosti nabízí skvělé bezpečnostní schránky, v nichž bude vaše bohatství v bezpečí.

Kdo bude moct otevřít schránku?

Mnoho lidí se taky ptá, kdo všechno bude moct do schránky. Vše záleží na člověku, který si schránku pronajímá. Právě tento člověk určí disponenty, kteří se schránkou či s jejím obsahem mohou jakkoliv manipulovat. Vždy se však do schránky postupuje jednotlivě, nikoliv po skupinách.

Co je pozitivní, tak je to, že cena pronájmu se nezvyšuje počtem disponentů, kteří mají do schránky přístup.



« zpět do rubriky