Ostrava je vítězem soutěže Město pro byznys

Město pro byznys
Město pro byznys
Čtvrtek, 19. 4. 2018, 8:24 -

Letošní jaro bylo pro Ostravu skutečně štědré v oceněních, která město získalo v oblasti investičních příležitostí. Naposledy se jednalo o první místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, ve kterém Ostrava dosáhla nejlepšího výsledku v přístupu veřejné správy k podnikatelům v Moravskoslezském kraji.  A teď přichází vítězství ve stejné soutěži, ale v celorepublikovém srovnání. Agentura Datank v něm porovnávala údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Prahy a sestavila unikátní žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v České republice. Cenu za vítěznou Ostravu převzal ve středu 18. dubna v prostorách Centra současného umění DOX v Praze náměstek primátora Radim Babinec.

Organizátor hodnotil webové stránky se skvělým obsahem pro podnikatele, nastavení úředních hodin a především výborný výsledek v testu elektronické komunikace, který hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V podnikatelském prostředí Ostrava dosáhla vynikajících výsledků ve vysokém podílu malých a středních firem, pro něž je také výrazným plusem napojení aglomerace na dálniční síť. Ostrava disponuje rovněž vysokým počtem studentů v odborném vzdělání, což násobí podnikatelský potenciál města i do budoucnosti.

 „Tento rok jsme zahájili opravdu úspěšně. Nejprve jsme získali zahraniční ocenění jako město, které se úspěšně rozvíjí v oblasti center sdílených služeb, poté jsme převzali cenu za strategii pro zahraniční investice a nyní dvě domácí ceny Město pro byznys. Je to pro nás znamení, že se ubíráme správným směrem a rozhodně se oblasti podpory investic a inovací, rozšiřování podnikatelské struktury a nabídce atraktivních pracovních míst budeme aktivně věnovat i nadále. Mimo jiné tím plníme jeden z cílů Strategického plánu pro roky 2017 až 2023, který jsme si vytyčili,“ komentoval úspěch náměstek primátora Radim Babinec.

Zároveň s vyhlašováním výsledků výzkumu Město pro byznys byla Ostrava spolu s dalšími 5 městy nominována do samostatné soutěžní kategorie Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.  Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv k podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Jejím cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Výsledky této soutěže budou vyhlášeny v létě na celostátním setkání Investor roku 2018.

Ocenění  2018 v oblasti podpory podnikání a investic:

5. místo v soutěži CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2018 (Sdílené a outsourcingové služby v zemích střední a východní Evropy 2018) v kategorii Emerging City of the Year – CEE, kterou vyhlašuje BiznesPolska (polská webová stránka, která se zaměřuje na zahraniční investory).

6. místo v kategorii TOP10 fDi Strategy v soutěži fDi European Cities and Regions of the Future 2018/2019. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci veletrhu MIPIM 2018. Soutěž pořádá prestižní fDi Magazine (vydávaný fDi Intelligence, divizí britských The Financial Times Group

1. místo ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys v rámci Moravskoslezského kraje.

1. místo v celostátním srovnávacím průzkumu Město pro byznys České republiky.  

Nominace - Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

« zpět do rubriky


Přidat komentář