Křišťálová noc, nebo podpálení Reichstagu?

Pondělí, 8. 2. 2016, 8:15 -

Začátek roku 2016 je za námi a nepěkných událostí souvisejících s islámem v Evropě se přihodilo dost a dost.

Hned na nový rok začali v Kolíně nad Rýnem obohacováním stovek dívek v islámském stylu. Když se chtěli dva senioři zastat obtěžované dívky v Mnichovském metru, byli napadeni. Začátkem února na karnevalu, opět v Kolíně nad Rýnem, sexuální útoky pokračovaly. Oproti novoročním jich bylo jen na dvě desítky, takže pro média skoro nezajímavé. Přesně v souladu s ujištěními představitelů státní moci, že žádné nebezpečí nehrozí, proběhlo v Německu velké zatýkání džihádistů, připravujících teroristické útoky. Aby uprchlíci dokázali, že přijímají naše hodnoty, zejména toleranci k sexuálním menšinám, znásilnili pro změnu ve Vídni chlapce.

Výše uvedené události jsou jen některé nejkřiklavější, které pronikly přes stále tužší cenzuru do médií. Problém je samozřejmě mnohem větší.

Po takovém začátku roku by si člověk pomyslel, že určitá nevole a obezřetnost vůči islámu je vlastně na místě a vyjádřit ji pokojnou demonstrací se hodí. Tento názor ale naši „vládci“ nesdílejí, proto se demonstraci pokusili všemožně znemožnit. A jak jsem předvídal dříve, dělají u toho stále více a více očividnějších chyb.

První a viditelná byla již tradičně v odhadu počtu účastníků demonstrace. Většina zpravodajských kanálů mluvila o čísle „několik tisíc“, nebo „kolem 3.000“. Podle svědectví účastníků to bylo mezi 8.000 až 12.000. Takhle vypadá plné hradčanské náměstí. Už víme, že média používají magické číslo „3“, kterým je třeba počet účastníků protiislámských demonstrací násobit, a počet účastníků proislámských demonstrací dělit. Nyní to číslo zjevně narostlo na „4“.

Samotný průběh demonstrace byl takový, že policie naprosto zablokovala většinu přístupových cest a počet účastníků, kteří probloudili celý pražský hrad, tak rostl celou dobu demonstrace. Je od policie dosti zvláštní bránit lidem ve výkonu ústavního práva na demonstraci.

A protože jako za minulého režimu možná existuje svoboda projevu, ale ne svoboda po projevu, blokáda pokračovala a zintenzivnila se po skončení demonstrace. Davy bloudily přes hodinu, hledajíc cestu ven, zatímco policie úspěšně suplovala nedostatek sluníčkářů tím, že blokovala za ně. Snad s rozkazy a vidinou, že lidé, kterým má ujet vlak, začnou být agresivní a vyvolají tolik očekávaný incident. 

To se však přes úpornou snahu nestalo, proto bylo potřeba incident, se kterým by mohla být demonstrace spojovaná, vyrobit. Takže se někde našlo asi dvacet „nácků“, kteří pokřikovali na průvod sluníček, a mohli plnit titulní stránky tisku, aby národ získal „tu správnou“ představu o účastnících demonstrace. Doporučuji shlédnout celé video. Přesný popis události je zde.

Doporučuji několik vtipných momentů: pán v hnědé bundě, který se následně přátelsky baví s policisty a koordinuje je, přilétnuvší dlažební kostka, která neškodně odskočí od „náckovy“ nohy v čase 3:43 (něco v tomto stylu ), poli… pardon „nácek“, vycházející z budovy Ministerstva Vnitra v čase 4:10 a podobně. Fraška.



Jelikož se zdá, že divadelní kus nebyl dostatečně dobře sehrán (i když zpravodajskému překrytí vyznění akce poslouží), přichází na scénu další hrdina. Zaměstnanec Českého Rozhlasu, stěžující si na napadení přenosového vozu. A mně nezbývá, než se zeptat: Proč tento mladý muž, který jistě dobře ví, jak by zaměstnavatel takovou reportáž proti demonstrantům rád měl a využil, neudělal alespoň jednu logickou věc? Proč nenatočil situaci na mobil? Proč nenatočil na mobil reakci policistů, nebo alespoň nevyfotil jejich služební čísla? Proč po údajném odmítnutí hlídkujícími policisty nezavolal linku 158, kde je každý hovor zaznamenán? Asi proto, že k ničemu nedošlo…

To je ale pořád málo, potřebujeme něco víc, říkali si jistě ti, kterým se demonstrace pranic nelíbila. A tak ve večerních hodinách přichází „žolík“ v podobě útoku na centrum klinika. Sice nejsem příznivec spikleneckých teorií, ale po nepovedeném divadle v Thunovské ulici a při vědomí, jakým stylem útočí „sluníčka“, to vidím následovně: Útok poblblých protiimigračně naladěných nácků 20%, policejní provokace 30%, sluníčkářská „false flag“ operace 50%. Takže místo přirovnání ke Křišťálové noci by se hodilo spíše vzpomenout na požár Reichstagu.

Radim Valenčík

 

« zpět do rubriky